نحوه صحیح تایپ کردن فارسی در ورد

نحوه صحیح تایپ کردن فارسی در ورد

نحوه صحیح تایپ کردن فارسی در ورد

 

برعکس تایپ شدن در ورد ، یکی از مشکلاتی است که کاربران فارسی زبان هنگام کار با این نرم افزار با آن مواجه می شوند. برای نگارش یک سند متنی رسمی و اصولی به زبان فارسی باید سعی کنیم تمام اصول نگارش جملات را در آن رعایت کنیم. یکی از نکاتی که هنگام تایپ کردن فارسی در ورد باید مورد توجه قرار دهید تنظیم درست جهت متن است. با توجه به اینکه زبان فارسی یک زبان راست به چپ است باید زبان نوشتن ورد خود را به صورت راست به چپ تنظیم کنید. برای این کار از تب Home در بخش Paragraph مطابق تصویر زیر روی Right to left Text Direction کلیک کنید و Alignment را در حالت Align Right قرار دهید.

 

 

 

 

در صورتیکه شروع به تایپ کنید جهت نوشته ها از راست به چپ خواهد بود.
نکته: برای مرتب تر بودن متن خود می توانید Alignment را در حالت Justify قرار دهید.
در صورتی که بخواهید بخش خاصی از متن خود را بیشتر ویرایش کنید در همان بخش Paragraph از تب Home بر روی علامت کوچکی که سمت راست آن قرار دارد مطابق تصویر کلیک کنید.

 

 

 

قسمت General :
Alignment : بهتر است روی حالت Justify قرار گیرد.
Direction : برای متن های فارسی آن را روی حالت Right to left و برای متن های انگلیسی آن را روی حالت Left to right قرار دهید.

 

قسمت Indention :
این بخش برای تنظیم فاصله خط اول هر پاراگراف کاربرد دارد.
Special : این بخش را روی first line قرار دهید و در قسمت By اندازه مناسب برای درج فاصله خط اول هر پاراگراف را تنظیم کنید. (بهتر است روی 1 سانتی متر قرار گیرد)

 

قسمت Spacing :
این بخش برای تنظیم فاصله بین خطوط استفاده می شود. در این بخش قسمت Line spacing را بر روی Single قرار دهید.

 

 

در صورتی که با انجام تنظیمات بالا مشکل برعکس نوشتن در ورد حل نشد بهتر است از نصب زبان فارسی روی سیستم عامل خود مطمئن شوید. برای این منظور:

 

 

1- بر روی Start کلیک کرده و وارد بخش Control Panel شوید.
2- گزینه Region snd language را انتخاب کنید.
3- در تب Keyboard and language دکمه Change Keyboards راانتخاب کنید.
4- در صورتیکه گزینه Persian را در لیست نمی بینید بر روی دکمه Add کلیک کرده و در پنجره ای که باز می شود کزینه Persian را انتخاب کرده و روی دکمه Ok کلیک کنید تا زبان فارسی به کیبورد اضافه شود. اگر زبان فارسی را در این لیست پیدا نکردید به این معنی اشت که هنگام نصب ویندوز زبان فارسی نصب نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.